Борибаева Айжан Сауытбековна
Жоғары санатты қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі
«Данашым» физика-математика мектебі
Алматы қаласы
| Қазақ тілі Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
| Сабақтың тақырыбы | Қазақстанның көрікті жерлері |
| |
| Оқу мақсаттары | 6.1. 4.1. мәтіннің құрылымдық ерекшелігіе назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. 6.4. 1.1. тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. | ||
| Сабақ мақсаты | - Мәтіннің құрылымдық ерекшелігін аңғарып, жетекші сұрақ арқылы негізгі мәселені анықтайды - Күрделі сөздерді орфографиялық нормаға сай жазуды меңгереді. | ||
| Тілдік мақсат | Негізгі сөздер мен тіркестер: қорықтар, біріккен сөздер | ||
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Неліктен қорықтарды дамыту маңызды деп ойлайсың? | |||
| Құндылықтарға баулу | Туған жерге деген сүйіспеншілігін арттыру, табиғат байлығын қадірлеуге баулу | ||
| Пәнаралық байланыс | Әдебиет, тарих | ||
| Алдыңғы оқу | Бірге жазылатын сөздердің емлесі
| ||
| Жоспар | |||
| Уақыт | Жоспарланған жаттығулар | ҚБ | Ресурстар |
| Сабақтың басы | |||
| 2 мин | Ұжымдық жұмыс: Топқа бөлу: "Ақсу - Жабағалы", "Алтынемел", "Алакөл" деген сөздер жазылған қима қағаздар арқылы топқа бөлінеді |
Қима қағаздар |
Қима қағаздар |
| 5 мин | «Миға шабуыл» әдісі бойыншатақырыпты түсіну деңгейін арттыру және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін оқушыларға ойтүрткі сұрақтар қоямын. Оқылым алды: Сұрақтар:
| Мұғалім- нің бағалауы |
|
| Сабақ ортасы | |||
| 8 мин | Оқылым барысы: Топтық жұмыс: Әр топқа топ атауларымен байланысты мәтін таратып беру. Топта оқып талдайды. Бағалау критерийі: Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. - Мәтінде көтерілген мәселені анықтап, постер жасайды -Нәтижелерін жариялай- ды.
|
"Басмармақ" әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. Неліктен тамаша... Не ұнамады... Не орташа болды...
| Қосымша мәліметтер, А3 парағы, маркерлер
|
| 8 мин | Оқылымнан кейін: Бағалау критерийі:Берілген тапсырмадағы сөздерді орфографиясы бойынша жазады. Жұптық жұмыс: «Т кестесі» әдісі бойынша Дескриптор: -Берілген сөздерді орфографиясы бойынша жазады. | «Келісемін, келіспеймін» әдісі Бір-бірінің жұмыс нәтижесін бағалайды. Неліктен келісемін, себебі....., Келіспеймін, себебі.... | Кеспелер |
| Сабақтың соңы | |||
| 10 мин | Бағалау критерийі: Жарнама құрылымын сақтайды. Топтық жұмыс: . Топ атауларына байланысты жарнама жасайды. Дескриптор: -Жарнама құрылымын сақтап ойларын жүйелі жазады; Критерийі: -Тақырыптың ашылуы -Жарнаманың тартымды болуы -Сөздердің тақырыпқа сай таңдалуы
Рефлексия: «Бағдаршам» әдісін қолдану
| "Смайлик арқылы" бағалау
Жасыл» -бәрі түсінікті «Сары»- тақырыпты әлі де меңгеруім қажет «Қызыл» - маған түсініксіз |
|
| 5 мин Үйге: |
«Табиғатты аялайық» эссе жазу
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|