Отан! Табиғат! Жер-Ана! Сөйлемнің бірыңғай мүшелері

Отан! Табиғат! Жер-Ана!   Сөйлемнің бірыңғай мүшелері

Қаралды: 

Күні:10.02.2020.

Сыныбы: 8

Мұғалім: Усентаева Бағлан Акановна

 

Қатысқаны: 

Қатыспағаны

Бөлім:6

Синтаксис.Қоршаған орта және энергия ресурстары

Сабақтың тақырыбы:   Отан! Табиғат! Жер-Ана!   Сөйлемнің бірыңғай мүшелері.

 

Оқу мақсаты

8Т/А4.Мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып,негізгі ойды анықтау.

8 ӘТН4. Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелерді қолдана білу.

Сабақтың мақсаты

Мәтіннен көтерілген мәселені талдай отырып,негізгі ойды анықтай алады, бірыңғай мүшелерді таба алады.

Тілдік мақсаттар

Сөйлемнің бірыңғай мүшелері.

Бағалау критерий-лері

Мәтінді тыңдап отырып,көтерілген мәселені айқындайды.

Сөйлем мүшелеріне талдау жасайды.

Бірыңғай мүшелерді таба алады.

Құндылық-тарды игеру

Табиғатты сүйе білу, оны қорғау, аялау, қоршаған ортаға қамқор болу.

Пәнаралық байланыс

 География, биология, физика

Алдыңғы оқу

немесе

бастапқы білім

Қызыл кітапқа енген құстар мен балықтар.Сөйлем мүшелері.

 

С а б а қ т ы ң   б а р ы с ы

Кезеңдер/уа-қыты

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Бағалау

 

 

 

 

Сабақтың басы

 

 

 

Ұйымдастыру

Сәлемдесу

Түгендеу

Психологиялық ахуал

Жылы лебіз сыйлау.(1-2 оқушы тілек айту)

Үй тапсырмасын сұрау. «Зырылдақ» әдісі арқылы

 

Жаңа топ құру: Отан! Табиғат!Жер-Ана!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отан! Табиғат! Жер-Ана! Сөздері жазылған парақшалар

 

 

 

 

 

 

 

Смайлик арқылы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

«Ойтүрткі» сұрақтары.

1.Неліктен отансүйгіштік қасиет біздің басты құндылығымыз ?

2.Туған жерің туралы не айта аласың?

 

Оқушыларды сабақтың    мақсатымен таныстыру

 

 

1-тапсырма: Тыңдалым. «ПОПС» әдісін қолданып,өз пікіріңді дәлелдеп жаз.

 

 

Бағалау критерийі: «ПОПС» әдісі бойынша пікірін дәлелді жеткізеді.

 

Дескриптор: Ақпаратты түсініп, ойларын нақты жеткізеді

 

2-тапсырма: «Отан» өлеңін оқу арқылы бірыңғай мүшелерге анықтама беру.

 

Бағалау критерийі:Бірыңғай мүшелерді тауып, анықтама береді

 

Дескриптор:Бірыңғай мүшелерді табады,байланысу тәсілдері туралы біледі

 

3-топтық жұмыс    

     Бірыңғай мүшелерді қолдану.

     1-топ:  «РАФТ» әдісі арқылы            мақала жазу.

Роль-Журналист

Аудитория-халық

 Формат-мақала

Тақырып-Жер-Ананы қадірлеу -адам баласының парызы

  

2-топ:  Т кестесі

Сарқылатын         Сарқылмайтын ресурстар

 

3-топ: «Ашық пікір» әдісі.Табиғат ресурстарын адамзат игілігіне айналдырудың тиімді жолдары.Пікірлерін айту

 

 

Бағалау критерийі: 

Тақырыптар бойынша  өзекті мәселелерді анықтайды, ойларын жинақы жеткізе алады, бірыңғай мүшелерді қолданады.

 

Дескриптор:

Тақырыптар бойынша өзекті мәселелерді анықтап, айтылым барысында бірыңғай мүшелерді орынды қолданады.

 

    4-тапсырма: Сөйлемдерді жазып,синтаксистік талдау жасау. Бірыңғай мүшелерді тауып, тыныс белгілерін  қою.

 

 

 

Бағалау критерийі: Синтакситік талдау жасап,бірыңғай мүшелерді  тауып, тыныс белгілерін қояды.

 

Дескриптор: Ситакситік талдау жасайды.Бірыңғай мүшелерді табады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Акт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мадақтау сөздер арқылы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мадақтау сэндвичі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мадақтау сөздері

 

Үйге тапсырма

6-тапсырма, 82-бет

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

 

 

 

Рефлексия

 

 

«Бес саусақ» әдісі арқылы сүрақтарға жауап жаз 

 

 

 

 

 

 

Үлестірме қағаз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

Автор
Последние статьи автора
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Цифра
50
50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов

50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов, чтобы завоевать серебро в велогонке с раздельным стартом.
1900
Году

Бокс был узаконен как вид спорта
2,5
ГРАММА

Масса мячика для игры в настольный теннис
5
Олимпийских колец

символизируют единство пяти континентов, хотя ни одно из них не является символом какого-то конкретного континента. Цвета колец — синий, красный, желтый, зеленый, черный, — были выбраны, как наиболее часто встречающиеся на флагах государств мира.
130
км/час

С такой скоростью летит мяч, после удара профессионального волейболиста